Najwyższy Burgrabia i Administrator Królestwa Czech

DYNASTIA LIMBURG-LUKSEMBURG (WIGÉRIDES)

Karel I król Czech od 2 września 1347 roku do 29 listopada 1378 roku

Vilém Vítkovci z Landśtejna najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1351 roku do 1356 roku

Beneś III z Vartenberka a Veselí najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1364 roku do 1380 roku

Václav IV król Czech od 29 listopada 1378 roku do 16 sierpnia 1419 roku

Petr z Vartemberka a Kosti najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1381 roku do 1386 roku

Přemysl I těšínský gubernator Czech w 1386 roku

Ota III z Bergova najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1388 roku do 1394 roku

Purkart II "Strnad" z Janovic a Vožici najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1394 roku do 1395 roku

Jindřich III z Roźmberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1396 roku do 1397 roku

Jindřich III "Starší" z Hradce najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech w grudniu 1398 roku

Vacant od grudnia 1398 roku do 1400 roku

Jindřich III z Roźmberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1400 roku do 1403/1404 roku

Zikmund król Czech od 16 sierpnia 1419 roku do 9 grudnia 1437 roku

Jan IV Krušina z Lichtenburka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1403/1404 roku do 1407 roku

Ladislav "Lacek" z Kravařa Helfštejna (b. c.1348 - d. 1416) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1407/1408 roku do 1411 roku

Jan Vavák "Mladší" III z Hradce (b. c.1371 - d. 1420) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1411 roku do 1413 roku

Vinzenz Čeněk z Vartenberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1414 roku do 1420 roku

Václav z Dubé najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech w 1420 roku

DYNASTIA GIEDYMINOWICZÓW

Witold Aleksander Kiejstutowicz Giedyminowicz nominalnie husycki król Czech od 4 wrzesień 1421 roku (wybrany) do 18 maja 1422 roku (rezygnacja)

Oldřich II z Roźmberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech w 1431 roku

DYNASTIA JAGIELLONÓW

Kazimír król-elekt Czech od 9 grudnia 1437 roku do 1438 roku

DYNASTIA HABSBURGÓW

Albrecht król Czech od 27 grudnia 1437 roku do 27 października 1439 roku

Meinhart III z Hradce najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 5 października 1436 roku do 1448 roku

Zdeněk Konopišt'ský ze Šternberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1448 roku do 1467 roku

Ladislav "Pohrobek, Holec" król Czech od 19 października 1453 roku do 23 listopada 1457 roku

DYNASTIA PODIEBRADÓW

Jiř I z Podebrad az Kunštátu król Czech od 2 marca 1458 roku do 22 marca 1471 roku

Zdeněk Kostka z Postupic najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1467 roku do 2 października 1468 roku

Jan Jenec z Janovic a z Petršpurka (d. 1503) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1469 roku do 21 kwietnia 1503 roku

DYNASTIA HABSBURGÓW

Fridrich antykról Czech od 17 lutego 1459 roku do 19 lipca 1463 roku

DYNASTIA PODIEBRADÓW

Matyás (I) "Korvín" antykról Czech od 3 maja 1469 roku do 6 kwietnia 1490 roku, król Czech od 28 maja 1471 roku do 21 sierpnia 1479 roku

Jindřich z Minstrberka (Henryk Ziębicki) (b. 1448 - d.1498) regent Królestwa Czech (najwyższy burgrabia Pragi) od 22 marca do 22 sierpnia 1471 rok

DYNASTIA JAGIELLONÓW

Vladislav IV "král Dobre" król Czech od 22 marca 1471 roku do 13 marca 1516 roku

Jindřich IV z Hradce (b. 1442 - d. 1507) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1503 roku 17 stycznia 1507 roku

Zdeněk Lev z Rožmitálu (1st time) (s.a.) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 5 marca 1508 roku do 13 lutego 1523 roku

Ludvík król Czech od 13 marca 1516 roku do 29 sierpnia 1526 roku

Jan z Vartenberka na Dubu (1st time) (b. 1496 - d. 1583) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 5 marca 1523 roku do 1525 roku

Zdeněk Lev z Rožmitálu (2nd time) (s.a.) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od lutego 1525 roku do 1530 roku

DYNASTIA HABSBURGÓW

Ferdinand I król Czech od 23 października 1526 roku do 25 lipca 1564 roku

Jan z Vartenberka na Dubu (2nd time) (s.a.) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1530 roku do 1541 roku

Volf "Starší" Krajíř z Krajku (Krajir von Krajek) (b. c.1482 - d. 1554) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 18 stycznia 1542 roku do 17 stycznia 1554 roku

Jan IV "Mladší" Reichsfreiherr Popel z Lobkovic na Horšovském Týně a Tachově (8. 11. 1510 - 12. 4. 1570) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1554roku do 12 kwietnia 1570 roku

Maxmilián król Czech od 20 września 1562 roku do 12 października 1576 roku

Vilém z Rožmberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 26 maja 1570 roku do 31 sierpnia 1592 roku

Adam II z Hradce (b. 1549 - d. 1596) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 9 czerwca 1593 roku do 24 listopada 1596 roku

Vacant od 1596 roku do 1599 roku

Kryštof "Mladší" Reichsfreiherr Popel z Lobkovic (b. 1549 - d. 1609) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1599 roku do 1608 roku

Rudolf II król Czech od 22 września 1575 roku do 11 sierpnia 1611 roku

Adam II "Starší" Freiherr von Sternberg (1st time) (b. 1557 - d. 1623) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 29 maja 1608 roku do 1619 roku, regent Czech od 23 maja do 23 maja 1611 roku

Matyás (II) król Czech od 23 maja 1611 roku do 20 marca 1619 roku

Ferdinand II król Czech od 20 marca do 26 sierpnia 1619 roku

Václav Vilém Roupovský z Roupova (b około 1580 - d. 1641) przewodniczący Kolegium Dyrektorów od 19 sierpnia do 4 listopada 1619 roku

DYNASTIA WITTELSBACHÓW (Rhine-Pfalz)

Fridrich "Falcký, zimní král" król Czech od 4 listopada 1619 roku do 8 listopada 1620 roku, tytularny król Czech od 8 listopada 1620 roku do 29 listopada 1632 roku

Bohuchval Berka z Dubé a Lipé (d. 1623) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1619 roku do 1620 roku

DYNASTIA HABSBURGÓW

Ferdinand II król Czech od 10 listopada 1620 roku do 15 listopada 1637 roku

Adam II "Starší" Freiherr von Sternberg (2nd time) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1620 roku do 10 kwietnia 1623 roku

Vacant od 1623 roku do 1627 roku

Ferdinand III wicekról Czech od 15 lutego 1637 roku do 27 listopada 1627 roku, król Czech od 27 listopada 1627 do 2 kwietnia 1657 roku

Adam "Mladší" z Valdštejna (b. 1569/70 - d. 1638) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 22 lutego 1627 roku do 24 sierpnia 1638 roku

Jaroslav hrabě Bořita z Martinic najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 25 września 1638 roku do 21 listopada 1649 roku

Ferdinand IV król Czech od 5 sierpnia 1646 roku do 9 lipca 1654 roku

František Oldřich hrabě Libštejnský z Kolovrat (b. 1607 - d. 1650) najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 1649 roku do 3 stycznia 1650 roku

Bernard Ignác Jan hrabě Bořita z Martinic najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 7 stycznia 1651 roku do 7 stycznia 1685 roku

Leopold I wicekról Czech od 2 kwietnia 1657 roku do 14 września 1656 roku, król Czech od 14 września 1656 roku do 5 maja 1705 roku

Oldřich Adolf Vratislav hrabě ze Šternberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 27 stycznia 1685 roku do 4 września 1703 roku

Heřman Jakub hrabě Černín z Chudenic a na Chudenicích najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 3 maja 1704 roku do 8 sierpnia 1710 roku

Josef I król Czech od 5 maja 1705 roku do 17 kwietnia 1711 roku

Václav Norbert Oktavián hrabě Kinský z Vchynic a Tetova najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 6 września 1710 roku do kwietnia? 1712 roku

Karel II król Czech od 17 kwietnia 1711 roku 20 października 1740 roku

Jan Josef hrabě z Vrtby najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 23 kwietnia 1712 roku do 14 sierpnia 1734 roku

Jan Arnošt Antonín hrabě Schaffgotsch najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 27 listopada 1734 roku do 9 lipca 1747 roku

Marie Terezie królowa Czech od 20 października 1740 roku do 9 grudnia 1741 roku

DYNASTIA WITTELSBACHÓW (Rhine-Pfalz)

Karel III Albrecht król Czech od 9 grudnia 1741 roku do 20 grudnia 1742 roku

DYNASTIA HABSBURGÓW

Marie Terezie królowa Czech od 20 grudnia 1742 roku do 29 listopada 1780 roku

vacant od lipca 1747 roku do 1748 roku

Filip hrabě Krakovský z Kolovrat najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 17 października 1748 roku do lipca 1771 roku

Karel Egon kníže z Fürstenberka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 20 lipca 1771 roku do 18 sierpnia 1782 roku

DYNASTIA LORRAINE-HABSBURG (Baudemont)

Josef II król Czech od 29 listopada 1780 roku do 20 lutego 1790 roku

František Antonín hrabě z Nostic a Rieneka najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 18 listopada 1782 roku do 1785 roku

Vacant od lipca 1785 roku do 1787 roku

Ludvík hrabě Cavriani z Unter-Waltersdorfu najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 13 sierpnia 1787 roku do stycznia 1791 roku

Jindřich František hrabě z Rottenhanu najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 27 stycznia 1791 roku do 23 listopada 1792 roku

Leopold II król Czech od 20 lutego 1790 roku do 1 marca 1792 roku

Prokop I hrabě Lažanský z Bukové najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 23 listopada 1792 roku do 22 stycznia 1794 roku

František Václav hrabě Kager ze Štampachu najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 22 stycznia 1794 roku do 31 sierpnia 1802 roku

Frantisek I król Czech od 1 marca 1792 roku do 2 marca 1835 roku

Jan Rudolf hrabě Chotek z Chotkova a Vojnína najwyższy burgrabia Królestwa Czech od 31 sierpnia 1802 roku do 1805 roku

Josef František hrabě Wallis z Karighmainu najwyższy burgrabia i administrator Królestwa Czech od 17 czerwca 1805 roku do 1810 roku

František Antonín hrabě Libštejnský z Kolovrat najwyższy burgrabia Królestwa Czech od 13 kwietnia 1811 roku do 3 października 1826 roku

Karel hrabě Chotek z Chotkova a Vojnína najwyższy burgrabia i prezydent-gubernator Królestwa Czech od 3 października 1826 roku do 29 lipca 1843 roku

Robert Antonín Ludvík starohrabě Salm-Reifferscheidt-Raitz najwyższy burgrabia i prezydent-gubernator Królestwa Czech od 29 lipca 1843 roku do 9 grudnia 1843 roku

Karel hrabě Chotek z Chotkova a Vojnína szef Królestwa Czech od 3 października 1826 roku do 29 lipca 1843 roku

Philipp Joseph Rudolf Graf von Stadion-Warthausen najwyższy burgrabia i prezydent-gubernator Królestwa Czech od 14 lutego do 2 maja 1848 roku

Leopold Leo Graf von Thun und Hohenstein najwyższy burgrabia i prezydent-gubernator Królestwa Czech od 2 maja do 17 lipca 1848 roku

Robert Antonín Ludvík starohrabě Salm-Reifferscheidt-Raitz szef Królestwa Czech od 12 listopada 1847 roku do 14 lutego 1848 roku

František Palacký (b. 1798 - d. 1876) przewodniczący Kongresu Pan-Słowiański od 2 czerwca do czerwiec 1848 roku

Karl Freiherr von Mecséry de Tsoór najwyższy burgrabia i prezydent-gubernator Królestwa Czech od 17 lipca 1848 roku do 1849 roku

HOME