Dynastia Ínigo-Arista

Ínigo Iniguez "Arista" Jimenez król Pampeluny od 811 roku do 851 roku

García I Íniguez Ínigo-Arista król Pampeluny od 851 roku do 882 roku

Fortún I Garcés "Jednooki" król-regent Pampeluny od 882 roku do 905 roku

Sancho Garcés Jimenez regent Pampeluny od 882 roku do 905 roku

Dynastia Jimeno (Jimenez)

García I Jiménez król Pampeluny (faktyczny władca) od około 882 roku do 885 roku

Ínigo Garcés król Pampeluny od 885 roku do 905 roku

Sancho I Garcés I król Nawarry od 905 roku do 11 grudnia 925 roku

García II Jiménez król Nawarry od 11 grudnia 925 roku do 931 roku

Toda Aznárez królowa-regentka Nawarra od 11 października 925 roku do 934 roku

Jimeno Garcés król-regent Nawarry od 11 grudnia 925 roku do 29 maja 931 roku

Fortún Iniguez Jiménez regent Nawarry od 11 grudnia do 11 grudnia 925 roku

Ínigo Garcés regent Nawarry od 29 maja 931 roku lutego 933 roku

García III Sánchez król Nawarry od 29 maja 931 roku do 22 luty 970 roku

Toda Aznárez regentka Nawarra od lutego 933 roku do 937 roku i od 947 roku do 955 roku, w 959 roku

Sancho II Garcés "Abarca" król Nawarry od 22 luty 970 roku do grudnia 994 roku

García IV Sánchez "Tchórz, Drżący" król Nawarry od grudnia 994 roku do po 8 grudnia 999 roku

Sancho III Garcés "Wielki" król Nawarry od po 8 grudnia 999 roku do 18 października 1035 roku

Jimena [Ximena] Fernández regentka Nawarry od po 8 grudnia 999 roku do 1007 roku

Urraka Fernández regentka Nawarry od 1004 roku do 1007 roku

García V Sánchez "el de Najera" król Nawarry od 18 października 1035 roku do 15 września 1054 roku

Sancho IV Garcés "Szlachetny, z Penalén" król Nawarry od 15 września 1054 roku do 4 czerwca 1076 roku

Garcia (VI) Sánchez tytularny król Nawarry od 4 czerwca 1076 roku do po 1 maja 1092 roku

Etiennette Stéphanii Carcassonne-Comminges-Bigorre regentka Nawarry od 15 września 1054 roku do 1066 roku

Sancho V Ramirez król Nawarry od 4 czerwca 1076 roku do 4 czerwca 1094 roku

Pedro I Sánchez współwładca Nawarry od 28 października 1087 roku do 4 czerwca 1104 roku

Pedro I Sánchez król Nawarry od 4 czerwca 1094 roku do 27 września 1104 roku

Alfonso I Sánchez "Wojownik" król Nawarry od 28 września 1104 roku do 7 września 1134 roku

Ramiro II "Mnich" król Nawarry od 8 września 1134 roku do stycznia 1135 roku

García VI Ramirez "Odnowiciel" król Nawarry od stycznia 1135 roku do 21 listopada 1150 roku

Sancho VI Garcés Mądry" król Nawarry od 21 listopada 1150 roku do 27 czerwca 1194 roku

Berengaria tytularna królowa Nawarra od 1191 roku do 1194 roku

Sancho VII Sánchez "Mocny, Silny" król Nawarry od 27 czerwca 1194 roku do 7 kwietnia 1234 roku

Blanca I Sánchez królowa-regentka Nawarry od 16 lipca 1212 roku do 1229 roku

Dynastia DeChampagne

Teobaldo I (Thibaud) "Wielki, Pogrobowiec" król Nawarry od 7 kwietnia 1234 roku do 10 lipca 1253 roku

Teobaldo II "Młody" król Nawarry od 10 lipca 1253 roku do 4 grudnia 1270 roku

Marguerita de Dampierre królowa-regentka Nawarra od 8 lipca 1253 roku do 1256 roku

Henryk I "Gruby" król Nawarry od 4 grudnia 1270 roku do 22 lipca 1274 roku

Blanche d'Artois regentka Nawarry od 22 lipca 1274 roku do 16 sierpnia 1284 roku

Edmund "of Woodstock, Crouchback" Plantagenet regent Nawarry od 3 lutego 1276 roku do 16 sierpnia 1284 roku

Juana I królowa Nawarry od 22 lipca 1274 roku do 2 kwietnia 1305 roku

Dynastia Robertyng-Capet

Felipe I "Piekny" król de jure uxoris Nawarry od 22 lipca 1274 roku do 2 kwietnia 1305 roku

Luis X "Kłótliwy" król Nawarry od 2 kwietnia 1305 roku do 5 czerwca 1316 roku

Jean I "Pogrobowiec" król Nawarry od 14 listopada do 20 listopada 1316 roku

Charles de Valois regent Nawarry od 5 czerwca 1316 roku do 17 lipca 1316 roku

Filip "Długi" de Poitiers regent Nawarry od 17 lipca do 15 lipca 1316 roku i od 15 listopada do 19 listopada 1316 roku

Felipe II "Długi, Wysoki" król Nawarry od od 20 listopada 1316 roku do 3 stycznia 1322 roku

Carlos I "Łysy" król Nawarry od 3 stycznia 1322 roku do 1 lutego 1328 roku

Juana II "Mała" królowa Nawarry od 1 lutego 1328 roku do 6 października 1349 roku

Dynastia d'Evreux

Felipe III d'Évreux król jure uxoris Nawarry od 18 czerwca 1328 roku do 16 września 1343 roku

Henri IV de Sully namiestnik Nawarry od 1329 roku do 1336 roku

Carlos II "Zły" król Nawarry od 6 października 1349 roku do 1 stycznia 1387 roku

Filip Francuski regent Nawarry od 6 października 1349 roku do 22 sierpnia 1350 roku

Jana "Dobry" Francuski regent Nawarry od 22 sierpnia 1350 roku do 12 lutego 1352 roku

Carlos III "Szlachetny" król Nawarry od 1 stycznia 1387 roku do 8 września 1425 roku

Eleonora Kastylijska regentka Nawarry

Juana regentka Nawarry od 14 października 1402 roku do lipca 1413 roku

Blanche I królowa Nawarry od 26 października 1416 roku (proklamowana) do 3 kwietnia 1441 roku

Dynastia Trastamara

Juan II król de jure uxoris Nawarry od 8 września 1425 roku do 3 kwietnia 1441 roku, król de facto Nawarry od 3 kwietnia 1441 roku do 20 stycznia 1479 roku

Carlos IV król de jure uxoris Nawarry od 1 kwietnia 1441 roku do 23 września 1461 roku

Blanche II królowa de jure uxoris Nawarry od 23 września 1461 roku do 2 grudnia 1464 roku

Leonor regentka Nawarry od 23 września 1461 roku roku 23 listopada 1464 roku

Leonor I królowa de jure uxoris Nawarry od 23 listopada 1464 roku do 12 lutego 1479 roku

Gaston de Foix generał porucznik Nawarry od 1469 roku do 23 listopadzie 1470 roku

Dynastia de Foix

Francisco I "Phoebus" król Nawarry od 12 lutego 1479 roku do 30 stycznia 1483 roku

Pierre François "Młodszy" kardynał de Foix wicekról Nawarry od 12 lutego 1479 roku do 3 listopada 1482 roku

Magdalena de Valois regenta Nawarry od 12 lutego 1479 roku do 10 stycznia 1494 roku

Catalina I królowa Nawarry od 30 stycznia 1483 roku do 12 lutego 1517 roku

Jan de Foix-Grailly tytularny król Nawarry od 30 stycznia 1483 roku do 1497 roku

Diego Fernández de Córdoba y Arellano wicekról Nawarry od 17 grudnia 1512 roku do grudnia 1515 roku

Fadrique de Acuna wicekról Nawarry od grudnia 1515 roku do maja 1516 roku

Dynastia d´Albret

Juan III "Labrit" król de jure uxoris Nawarry od 30 stycznia 1483 roku do 17 czerwca 1516 roku

Antonio Manrique de Lara wicekról Nawarry od maja 1516 roku do sierpnia 1521 roku

Enrique II król Nawarry od 12 lutego 1517 roku do 29 maja 1555 roku

Francisco de Zúniga y Avellaneda wicekról Nawarry od 27 sierpnia 1521 roku do maja 1524 roku

Diego de Avellaneda wicekról Nawarry od maja 1524 roku do stycznia 1527 roku

Martín Alfonso Fernández de Córdoba wicekról Nawarry od stycznia 1527 roku do 4 czerwca 1534 roku

Diego Hurtado de Mendoza y Silva wicekról Nawarry od 4 czerwca 1534 roku do maja 1542 roku

Juan de La Vega y Enríquez de Acuna wicekról Nawarry od 22 maja 1542 roku do maja 1543 roku

Luis Hurtado de Mendoza y Pacheco wicekról Nawarry od 1 maja 1543 roku do kwietnia 1546 roku

Álvar Gómez de Mendoza y Manrique wicekról Nawarry od 24 kwietnia 1546 roku do maja 1547 roku

Luis de Velasco y Ruiz de Alarcón wicekról Nawarry od 20 maja 1547 roku do stycznia 1549 roku

Bernardino de Cárdenas y Pacheco wicekról Nawarry od 7 stycznia 1549 roku do czerwca 1552 roku

Juana III królowa Nawarry od 29 maja 1555 roku do 9 czerwca 1572 roku

Betrán de la Cueva y Alvarez de Toledo wicekról Nawarry od 1 czerwca 1552 roku do 11 lutego 1560 roku

Gabriel de la Cueva y Girón wicekról Nawarry od 4 stycznia 1560 roku do września 1564 roku

Alfonso Fernández de Córdoba Montemayor y Pacheco wicekról Nawarry od 5 września 1564 roku do marca 1565 roku

José de Ladrón-de-Guevara y Tovar wicekról Nawarry od 21 marca 1565 roku do kwietnia 1567 roku

Juan Luis de Béarn y de la Cerda y Silva wicekról Nawarry od 17 kwietnia 1567 roku do marca 1572 roku

Dynastia Trastamara

Juana III Trastámara królowa południowej Nawarry od 14 marca 1516 roku do 11 kwietnia 1555 roku

Dynastia Bourbonów

Antoine król Nawarry od 29 maja 1555 roku do 17 listopada 1562 roku

Enrique III król Nawarry od 9 czerwca 1572 roku do 14 maja 1610 roku

Vespasiano Gonzaga y Colonna wicekról Nawarry od 21 marca 1572 roku do maja 1575 roku

Sancho Martínez de Leyva wicekról Nawarry od 8 maja 1575 roku do lutego 1579 roku

Katarzyna Bourbon regentka Nawarry od 1576 roku do 1596 roku

Francisco Hurtado de Mendoza y Cárdenas wicekról Nawarry od 2 lutego 1579 roku do stycznia 1589 roku

José Martín Fernández de Córdoba y Velasco wicekról Nawarry od 16 stycznia 1589 roku do sierpnia 1595 roku

Juan de Cardona y Requesens wicekról Nawarry od 9 sierpnia 1595 roku do czerwca 1602 roku i od 1603 roku do 1609 roku

Fray Mateo de Burgos wicekról Nawarry od 15 czerwca 1602 roku do 1603 roku

Manuel Ponce de León wicekról Nawarry od 1609 roku do stycznia 1610 roku

Alonso de Idiáquez de Butrón y Múgica y Olozábal wicekról Nawarry od 4 styczeń 1610 roku do maja 1618 roku

wicekrólowie Nawarry od 1618 roku do 1840 roku

Królestwo Nawarry zostało związane z Francją unią personalną w 1589 roku, zaś w 1620 roku zostało formalnie włączona do Francji

Tytuł króla Nawarry zachował się jednak w tytulaturze francuskich władców, aż do obalenia monarchii w 1791 roku, przywrócony w okresie restauracji 1814-1830

Dynastia Habsburgów

Carlos IV król południowej Nawarry od 14 marca 1516 roku do 16 stycznia 1556 roku

Felipe IV król od 16 stycznia 1556 roku do 13 września 1598 roku

Felipe V południowej Nawarry od 13 września 1598 roku do 31 marca 1621 roku

Felipe VI król południowej Nawarry od 31 marca 1621 roku do 17 września 1665 roku

Pons de Lauzieres de Cardaillac gubernator Nawarry od 21 kwietnia 1621 roku do 1626 roku

Carlos V "Szalony" król południowej Nawarry od 17 września 1665 roku do 1 listopada 1700 roku

Dynastia Bourbonów

Felipe VII król południowej Nawarry od 16 listopada 1700 roku do abdykacji 14 stycznia 1724 roku

Antoine V de Gramont gubernator Nawarry od 1712 roku do 1715 roku, członek Rady Regencyjnej od 1715 roku

Luis II król południowej Nawarry od 15 stycznia 1724 roku do 31 sierpnia 1724 roku

Felipe VII król południowej Nawarry od 6 września 1724 roku do 9 lipca 1746 roku

Fernando II król południowej Nawarry od 9 lipca 1746 roku do 10 sierpnia 1759 roku

Carlos VI król południowej Nawarry od 10 sierpnia 1759 roku do 14 grudnia 1788 roku

Carlos VII król południowej Nawarry od 14 grudnia 1788 roku do 19 marca 1808 roku

Fernando III "Upragniony" król południowej Nawarry od 19 marca do 10 kwietnia 1808 roku

Carlos VII król południowej Nawarry od 6 maja do 6 maja 1808 roku

interregnum od 6 maja 1808 roku do 11 grudnia 1813 roku

Fernando III "Upragniony" król południowej Nawarry od 11 grudnia 1813 roku do 29 września 1833 roku

Isabel I królowa południowej Nawarry od 29 września 1833 roku do 16 sierpnia 1841 roku

Carlos VIII król południowej Nawarry od 1 października 1833 roku do 31 sierpnia 1839 roku

SPIS HOME