wicekrólowie Nawarry

Królestwo Nawarry zosta³o zwi±zane z Francj± uni± personaln± w 1589 roku, za¶ w 1620 roku zosta³o formalnie w³±czona do Francji

Felipe Ramírez de Arellano wicekról Nawarry od 6 maja 1618 roku do pa¼dziernika 1620 roku

Juan de Mendoza y Velasco wicekról Nawarry od 19 pa¼dziernika 1620 roku do lipca 1623 roku

Bernardino González de Avellaneda wicekról Nawarry od 26 lipca 1623 roku do 6 grudnia 1629 roku

Fernando Girón de Salcedo y Briviesca wicekról Nawarry od 1629 roku do 1629 roku

Juan Carlos de Guzmán y Silva wicekról Nawarry od 4 lipca 1629 roku do sierpnia 1631 roku

Luis Bravo de Acuna wicekról Nawarry od 25 sierpnia 1631 roku do maja 1634 roku

Francisco González de Andía Irarrázabal y Zárate wicekról Nawarry od 1 maja 1634 roku do lutego 1637 roku

Fernando de Andrade y Sotomayor wicekról Nawarry od 14 lutego 1637 roku do maja 1638 roku

Pedro Fajardo Requesens y Zúniga wicekról Nawarry od 29 maja 1638 roku do czerwca 1640 roku

Francesco Maria Carraffa y Carraffa della Stadera Castriota y Gonzaga wicekról Nawarry od 19 czerwca 1640 roku do czerwca 1641 roku

Enrique Enríquez Pimentel y Osorio wicekról Nawarry od 14 czerwca 1641 roku do grudnia 1641 roku

Sebastián Suárez de Mendoza wicekról Nawarry od 14 grudnia 1641 roku do grudnia 1643 roku

Eduardo Fernando Alvarez de Toledo y Portugal wicekról Nawarry od 23 grudnia 1643 roku do kwietnia 1645 roku

Andrea Cantelmo wicekról Nawarry od 1645 roku do 5 listopada 1645 roku

Luis Ponce de León wicekról Nawarry od 6 maj 1646 roku do czerwca 1649 roku

Diego López de Pacheco (y Braganza) Cabrera y Bobadilla wicekról Nawarry od 19 czerwca 1649 roku do sierpnia 1653 roku

Diego de Benavides de La Cueva y Bazán wicekról Nawarry od 3 sierpnia 1653 roku do 3 wrzesieñ 1661 roku

Antonio Álvarez de Toledo y Enriquez de Ribera wicekról Nawarry od 3 wrzesieñ 1661 roku do maja 1662 roku

Antonio Pedro Sancho Dávila y Osorio wicekról Nawarry od 8 maj 1662 roku do kwietnia 1664 roku

Francisco de Tutavilla y del Tufo wicekról Nawarry od 21 kwietnia 1664 roku do listopada 1667 roku

Diego Caballero de Illescas y Cabeza de Vaca wicekról Nawarry od 15 listopada 1667 roku do kwietnia 1671 roku

Alexander Farnese wicekról Nawarry od 15 kwietnia 1671 roku do maja 1676 roku

Antoine IV Charles de Gramont gubernator Nawarry w 1673 roku

Antonio de Velasco Ayala y Cárdenas wicekról Nawarry od 17 maja 1676 roku do lutego 1681 roku

Ínigo de Velandia Arce y Arellano, wicekról Nawarry od 24 lutego 1681 roku do sierpnia 1684 roku

Enrique de Benavides de la Cueva y Bazán, Marqués de Bayona, wicekról Nawarry od 10 sierpnia 1684 roku do kwietnia 1685 roku

Ernesto Alejandro de Ligné y Croy, Príncipe de Chimay, wicekról Nawarry od 20 kwietnia 1685 roku do lutego 1686 roku

Alejandro de Bournonville, Duque de Bournonville, wicekról Nawarry od 5 lutego 1686 roku do 20 lipca 1690 roku

Juan Grande Santos, biskup Pamplona, wicekról Nawarry od 20 lipca 1690 roku do 1691 roku

Juan Manuel María de la Aurora Fernández Pacheco y Zúniga Acuna Girón y Portocarrero wicekról Nawarry od 1691 roku do listopada 1692 roku

Baltasar de Zúniga Guzmán Sotomayor y Mendoza, Marqués de Valero, wicekról Nawarry od 15 listopada 1692 roku do kwietnia 1697 roku

Juan Carlos de Batevile, Marqués de Conflans, wicekról Nawarry od 30 kwietnia 1697 roku do 1697 roku

Toribio de Mier, biskup Pampelunie, wicekról Nawarry w 1697 roku

Juan Antonio de Torres regent Rady Królewskiej od stycznia do 8 kwietnia 1698 roku i od 26 grudnia 1698 roku do stycznia 1699 roku

Pedro Álvarez de Vega, Conde de Grajal, wicekról Nawarry od 8 kwietnia 1698 roku do grudnia 1698 roku

Domingo Pignatelli y Vagher, Marqués de San Vicente, wicekról Nawarry od 12 stycznia 1699 roku do lutego 1702 roku

Luis Francisco Benavides y Aragón, marqués de Solera, wicekról Nawarry od 27 lutego 1702 roku do lipca 1706 roku

Fernando de Moncada Aragón la Cerda y Gaetano, Duque de San Juan, wicekról Nawarry od 13 lipca 1706 roku do wrze¶nia 1706 roku

Alberto Octavio T´Serclaes de Tilly, wicekról Nawarry od 16 wrze¶nia 1706 roku do pa¼dziernika 1709 roku

Fernando de Moncada y Aragón, duque de San Juan, wicekról Nawarry od 19 pa¼dziernika 1709 roku do stycznia 1712 roku

Juan de Riomol regent Rady Królewskiej od 29 stycznia do marca do 1712 roku

Pedro Colón de Portugal y Ayala, duque de Veragua, wicekról Nawarry od 8 marca 1712 roku do listopada 1713 roku

Tomás de Aquino, príncipe de Castiglione, wicekról Nawarry od 21 listopada 1713 roku do stycznia 1722 roku

Gonzalo Chacón y Orellana, wicekról Nawarry od 11 stycznia 1722 roku do czerwca 1723 roku

Cristóbal de Moscoso y Montemayor, conde de Las Torres, wicekról Nawarry od 23 czerwca 1723 roku do pa¼dziernika 1739 roku

Antonio Pedro Nolasco de Lanzós y Taboada, conde de Maceda, wicekról Nawarry od 1739 roku do 1749 roku

Jean Thierry du Mont, comte de Gages, wicekról Nawarry od 6 pa¼dziernika 1749 roku do marca 1749 roku

Juan Buenaventura Dumont, hrabia Gages wicekról Nawarry od 11 marca 1749 roku do pa¼dziernika 1754 roku

Fray Manuel de Sada y Antillón, gran capellán de Amposta, wicekról Nawarry od 11 pa¼dziernika 1754 roku do 1760 roku

Juan Francisco Güemes y Orcasitas, conde de Revillagigedo, wicekról Nawarry od 1760 roku do grudnia 1760 roku

Luis Carlos González de Albelda y Cayro, marqués del Cairo, wicekról Nawarry od 23 grudnia 1760 roku do 1765 roku

Honorato Ignacio de Glimes de Brabante, conde de Glimes, wicekról Nawarry od 1765 roku do pa¼dziernika 1765 roku

Ambrosio de Funes Villalpando Abarca de Bolea, count of Ricla, wicekról Nawarry od 15 pa¼dziernika 1765 roku do kwietnia 1768 roku

Alonso Vicente de Solís y Folch de Cardona, duque de Montellano, wicekról Nawarry od 19 kwietnia 1768 roku do lutego 1773 roku

Francisco de Paula Bucarelli y Ursúa Lasso de la Vega Villacís y Córdova, wicekról Nawarry od 23 lutego 1773 roku do kwietnia 1780 roku

Manuel Azlor y Urriés, wicekról Nawarry od 11 kwietnia 1780 roku do stycznia 1788 roku

Martín Álvarez de Sotomayor y Soto Flores, conde de Colomera, wicekról Nawarry od 29 stycznia 1788 roku do kwietnia 1795 roku

Pablo de Sangro y Merode, príncipe de Castelfranco, wicekról Nawarry od 15 kwietnia 1795 roku do stycznia 1796 roku

Joaquín de Fondesviela y Undiano, wicekról Nawarry od 16 stycznia 1796 roku do lutego 1798 roku

Jerónimo Morejón Girón, marqués de Las Amarillas, wicekról Nawarry od 2 lutego 1798 roku do lipca 1807 roku

Fermín Francisco de Carvajal Vargas y Alarcón, duque de San Carlos, wicekról Nawarry od 29 lipca 1807 roku do listopada 1807 roku

Leopoldo de Gregorio y Paterno, marqués de Vallesantoro, wicekról Nawarry od 30 listopada 1807 roku do sierpnia 1808 roku

Francisco J. Negrete y Adorno, conde de Campo Alange, wicekról Nawarry od 9 sierpnia 1808 roku do listopada 1808 roku

Manuel Negrete y Adorno, duque de Cotadilla wicekról Nawarry od 13 listopada do 25 listopada 1808 roku

Luis Antonio Bertón des Balbes, duque de Mahón, wicekról Nawarry od 25 listopada 1808 roku do 1810 roku

Francuski gubernator Nawarry

Georges Joseph Dufour (b. 1758 - d. 1820) gubernator Nawarry od 8 Feb 1810 - Jul 1810

Honoré Charles Michel Joseph, comte Reille (b. 1775 - d. 1860) gubernator Nawarry od Jul 1810 - Feb 1812

Jean Nicolas Louis, baron Abbé (b. 1764 - d. 1834) gubernator Nawarry od Feb 1812 - 1813

Francuski gubernator Biskajski

Pierre Thouvenot (from 13 Feb 1811, Pierre, baron Thouvenot) (b. 1757 - d. 1817) gubernator od 17 Feb 1810 - 1813

vacat wicekrólów Nawarry od 13 listopad 1810 roku do pa¼dziernika 1813 roku

José Manuel de Ezpeleta y Galdeano, 1st Count of Ezpeleta de Beire, wicekról Nawarry od 16 czerwca 1814 roku do 1820 roku

zawieszono wyznaczenia wicekrólów Nawarry w latach 1820-1823

Luis Rebolledo de Palafox, marqués de Lazán, wicekról Nawarry od 28 kwietnia 1823 roku do grudnia 1824 roku

Juan José Ruiz de Apodaca y Eliza, 1st Count of Venadito, wicekról Nawarry od 2 grudnia 1824 roku do lutego 1826 roku

Prudencio de Guadalfajara y Aguilera, conde de Castroterreno, wicekról Nawarry od 28 lutego 1826 roku do listopada 1830 roku

Manuel Llauder y Camín, marqués del Valle de Rivas, wicekról Nawarry od 6 listopada 1830 roku do grudnia 1832 roku

Antonio Solá de Figueras, wicekról Nawarry od grudnia 1832 roku do 1 styczeñ 1834 roku

Pedro Sarsfield y Waters, conde de Sarsfield, wicekról Nawarry od 1 styczeñ 1834 roku do stycznia 1834 roku

Santiago Ricardo Wall y Manrique de Lara, conde de Amíldez de Toledo, wicekról Nawarry od 22 stycznia 1834 roku do marca 1834 roku

Jerónimo Valdés, wicekról Nawarry od 22 stycznia 1834 roku do marca 1834 roku

Vicente Genaro de Quesada, wicekról Nawarry od marca 1834 roku do lipca 1834 roku

José Ramón Rodil y Gayoso (o Galloso) Campillo, 1st Marquis of Rodil, wicekról Nawarry od 1 lipca 1834 roku do pa¼dziernik 1834 roku

Francisco Espoz Ilundain [Francisco Espoz y Mina] namiestnik Nawarry od 2 pa¼dziernik 1834 roku do pa¼dziernik 1834 roku

Santiago Ricardo Wall y Manrique de Lara, conde de Amíldez de Toledo, wicekról Nawarry od 2 pa¼dziernik 1834 roku do pa¼dziernik 1834 roku

Manuel Lorenzo, wicekról Nawarry od pa¼dziernik 1834 roku do kwietnia 1835 roku

Jerónimo Valdés, wicekról Nawarry od 18 kwietnia do kwietnia 1835 roku

Manuel Benedicto wicekról Nawarry od 22 kwietnia do lipca 1835 roku

Luis Fernández de Córdova, wicekról Nawarry od lipca do lipca 1835 roku

Ramón de Meer y Kindelán, barón de Meer, wicekról Nawarry od 3 lipca 1835 roku do wrze¶nia 1835 roku

Pedro Sarsfield y Waters, conde de Sarsfield, wicekról Nawarry od 16 wrze¶nia 1835 roku do marca 1836 roku

Ramón de Meer y Kindelán, barón de Meer, wicekról Nawarry od 2 marca 1836 roku do sierpnia 1836 roku

Pedro Sarsfield y Waters, conde de Sarsfield, wicekról Nawarry od 2 sierpnia do sierpnia 1836 roku

Francisco Cabrera, wicekról Nawarry od sierpnia 1836 roku do wrze¶nia 1836 roku

Baldomero Espartero, wicekról Nawarry od 16 wrze¶nia 1836 roku do 1836 roku

Joaquín Ezpeleta Enrile, wicekról Nawarry od 1836 roku do lipca 1837 roku

Martín José Iriarte, wicekról Nawarry od lipca 1837 roku do wrze¶nia 1837 roku

Francisco Cabrera, wicekról Nawarry od lipca 1837 roku do wrze¶nia 1837 roku

Isidro de Alaix Fábregas, wicekról Nawarry od lipca 1837 roku do wrze¶nia 1837 roku

Manuel Latre, wicekról Nawarry od 1837 roku do 1838 roku

IIsidro de Alaix Fábregas, wicekról Nawarry od marca 1838 roku do pa¼dziernika 1838 roku

Diego de León y Navarrete, Gónzalez de Canales y de Valdivia, 1st Count of Belascoáin, wicekról Nawarry od pa¼dziernika 1838 roku do wrze¶nia 1839 roku

José Felipe Rivero y Lemoine, wicekról Nawarry od 25 wrze¶nia 1839 roku do 15 grudnia 1840 roku