Karol (Carlos Marie Bernard Gennaro de Borbón-Dos Sicilias y de Borbón-Parma-Castro) Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-Two Siciles-Castro (urodzony w Saint-Raphaël, w Var we Francji 24 lutego 1963 roku) herb

Syn Ferdynanda Marii Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-Two Siciles-Castro księcia di Castro, księcia Kalabrii, tytularnego króla Jerozolimy, króla Obojga Sycylii, tytualrnego księcia Parmy, Piacenzy, tytularnego wielkiego księcia Toskanii, głowy Królewskiego Domu Bourbon-Sicilies, pretendenta do tronu Obojga Sycylii i wielkiego mistrza zakonu konstantyńskiego św. Jerzego i Chantal de Chevron-Villette.

Książę di Castro, książę Kalabrii, tytularny król Jerozolimy, tytualrny król Obojga Sycylii, tytualrny książę Parmy, Piacenzy, tytularny wielki książę Toskanii, głową Królewskiego Domu Bourbon-Sicilies, pretendent do tronu Obojga Sycylii i wielki mistrz zakonu konstantyńskiego św. Jerzego od 20 marca 2008 roku.

31 października 1998 roku w Montecarlo (Monako) ożenił się z Camillą Crociani (urodzona w Rzymie 5 kwietnia 1971 roku), Jej Królewska Wysokość, Księżna di Castro, córki Camillo Crociani, włoskiego przemysłowca i Edoardy (Edy) Vesselovsky (Eduardy Crociani Vesel), aktorki.

Karol uczył się najpierw w Instytucie Stowarzyszenia Maryjnego w Tulonie, we Francji. Potem studiował w College Stanislas de Paris, w Nicei, a następnie na międzynarodowym uniwersytecie w Paryżu. Po ukończeniu studiów przez trzy lata pracował na Manhattanie, w firmie zajmującej się public relations. Książę biegle włada językiem włoskim, francuskim i angielskim.

Po śmierci ojca, odziedziczył po nim pretensje do bycia głową całej Królewskiej Rodziny Burbonów Sycylijskich, jako głowa linii Castro zaczął używać tytułu księcia Castro. Rozłam rodziny na linię Kalabria i Castro, nastąpił w 1960, kiedy zmarł bez męskich potomków Ferdynand Pius. Pretensje do tronu Obojga Sycylii, odziedziczył bratanek Ferdynanda Piusa - Alfons, ale pretensje zgłosił też młodszy brat Ferdynanda Piusa i wuj Alfonsa - Ranieri, księcia Castro. Ranieri był dziadkiem Karola, po jego śmierci pretensje przeszły na ojca Karola i wreszcie samego Karola. Obecnie konkurentem Karola do tytułu głowy rodziny jest infant Karol Hiszpański. Pretensje infanta Karola popiera jego kuzyn - król Hiszpanii - Jan Karol I i tylko on.

Karol uważa się za Wielkiego Mistrza Świętego Wojskowego Konstantyńskiego Orderu Świętego Jerzego, Orderu Świętego Ferdynanda, Orderu Świętego Januarego, Orderu Świętego Jerzego i Reunionu, i Królewskiego Orderu Franciszka I. Karola odznaczono również kilkoma dynastycznymi i państwowymi odznaczeniami. W 2009 został ojcem chrzestnym księcia Gastona Orleańskiego, syna Jana, księcia Vendôme i jego żony, Philomeny de Tornos y Steinhart. W 2011 został ojcem chrzestnym księżniczki Józefiny Duńskiej, młodszej córki Fryderyka, następcy tronu Danii i jego żony, Mary Donaldson.


Żródła:

Karol Sycylijski (książę Castro) w "Wikipedii"