Pedro I (Pedro Juan María Alejo Saturnino y Todos los Santos de Borbón-Dos Sicilias y Orleans) Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-Two Siciles (urodzony w Madrycie, 16 października 1968 roku) herb

Syn Karola I Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-Two Siciles, księcia Kalabrii i hrabiego Caserta, Infant hiszpańskiego, głowy Królewskiego Domu Bourbon-Siciliesjako, tytularnego króla Hiszpanii, tytularnego króla Jerozolimy i Anny Małgorzaty Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-d'Orléans, córki Henryka Robertyng-Capet-Bourbon-Vendôme-d'Orléans, hrabiego Paryża, pretendenta do tronu Francji.

Książę di Noto od 16 października 1968 roku do 1994 roku, Książę di Noto i Grand Hiszpanii od 1994 roku do 5 października 2015 roku, książę Kalabrii, hrabia Caserta i Grand Hiszpanii, pretendenta do tronu Królestwo Obojga Sycylii i Głowa Królewskiego Domu Bourbon-Sicilies, legimistyczny pretendent do tronu Francji, tytularny król Nawarry, książę Andory od 5 października 2015 roku.

Honorowe tytuły:

Kawaler Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego od 1986 roku do 5 października 2015 roku, Wielki Mistrz Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego od 5 listopada 2015 roku, Wielki Mistrz Order Świętego Januarego od 5 listopada 2015 roku, Kawaler Suwerennego Zakon Szpitalników Świętego Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty, Wielki Komandor Orderu Alcantara od 2014 roku, prezydent Królewskiej Rady Hiszpańskich Zakonów (Santiago, Calatrava, Alcántara i Montesa), mianowany przez króla Hiszpanii Juan Carlos I w 2014 roku.

W Madrycie, 30 marca 2001 roku poślubił Sofía Landaluce y Melgarejo (urodzona w Madrycie, 23 listopada 1973 roku), córkę José Manuel Landaluce y Domínguez i Maríi de las Nieves Blanca Melgarejo y González, córki Carlos Melgarejo Tordesillas.

W Madrycie poślubił Sofía Landaluce y Melgarejo, z która doczekał się siedmioro dzieci.

25 stycznia 2014 roku został podpisany w Neapolu, akt pojednania obu gałęzi rodziny, w których wzajemnie uznają swoje tytuły.

14 maja 2016 roku, jednak Karol Burbon-Sycylijski, nie mając synów, a po raz pierwszy w historii Domu Burbon-Sycylijskiego, nie zdecydował się usankcjonować zasady dziedziczenia, która sprzyja linii męskiej, zniesionej zasady kryterium sukcesji prawo salickie, odwołując się do prawa europejskiego, wg. Traktatu z Lizbony z 2009 roku. Zasada prawa salickiego, dyskryminują kobiety w ramach dziedziczenia. Ta decyzja jest kwestionowana przez księcia Pedra, jako niezgodne z kodeksu prawa Królestwa Obojga Sycylii, które są przestrzegane i są tradycją rodziny.


Żródła:

Pedro de Borbón-Dos Sicilias y Orleans w "Wikipedia" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Pedro de Borbón-Dos Sicilias y Orleans w "Wikipedia" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Pedro Juan Maria Alejo Saturnino y todos los Santos di Borbone, Duca di Noto w "THE PEERAGE" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Pedro de Borbón-Dos Sicilias y Orleáns w "Geneanet" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk