Zabór austriacki

Królestwo Galicji i Lodomerii 1772-1809 i 1815-1918

Krakowska Rzeczpospolita (1815-1846)

Habsburgowie 1772-1918

Józef II król Galicji i Lodomerii od 1772 roku do 20 lutego 1790 roku

Johann Baptist Anton Graf von Pergen gubernator Galicji od sierpnia 1772 roku do stycznia 1774 roku

Andreas Friedrich Hadik Graf von Futak gubernator Galicji od stycznia do czerwca 1774 roku

Heinrich Josef Juan von Auersperg gubernator Galicji od czerwca 1774 roku do czerwca 1780 roku

Josef Graf Brigido von Bresowitz, Freiherr von Marenfels gubernator Galicji od czerwca 1780 roku do października 1794 roku

Leopold II król Galicji i Lodomerii od 20 lutego 1790 roku do 1 marca 1792 roku

Franciszek I (II) cesarz Rzymski Narodu Niemieckiego od 1 marca 1792 roku do 1806 roku, cesarz Austrii od 1804 roku do 2 marca 1835 roku

Jozsef Székhelyi Graf von Mailáth gubernator Galicji od października 1794 roku do lipca 1795 roku

Johann Jacob Graf von Gaisruck gubernator Galicji od 1 lipca 1795 roku do lutego 1801 roku

Josef Franz da Paula Graf von Swéerts-Spörck gubernator Galicji od lutego do sierpnia 1801 roku

Józef Freiherr von Úrményi gubernator Galicji od września 1801 roku do lipca 1806 roku

Louis Aloys Joseph Joachim François-Xavier de Hohenlohe gubernator Galicji w 1806 roku

Chrystian Graf von Wurmser von Vendeheim gubernator Galicji od lipca 1806 roku do marca 1809 roku

Heinrich Joseph Johannes Graf von Bellegarde generał-gubernator Królestwa Galicji i Lodomerii od 1806 roku do 1808 roku

N? N? generał-gubernator Królestwa Galicji i Lodomerii od 1808 roku do 1809 roku

Heinrich Joseph Johannes Graf von Bellegarde generał-gubernator Królestwa Galicji i Lodomerii od 1809 roku do 1813 roku

Johann Peter II Graf von Goëss, Freiherr zu Karlsberg und Moosburg gubernator Galicji od od marca 1810 roku do kwietnia 1815 roku

Michael Freiherr von Klienmayr generał-gubernator Królestwa Galicji i Lodomerii od 1813 roku do 1814 roku

Jerzy baron Oechsner (Georg von Eksner) gubernator Galicji od kwietnia do lipca 1815 roku

Franz Seraph Freiherr von Hauer gubernator Galicji od sierpnia 1815 roku do listopada 1822 roku

Ludwig Patrick John Taaffe gubernator Galicji od listopada 1822 roku do sierpnia 1826 roku

August Longin Josef Fürst von Lobkowitz von Lobkowicz gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od sierpnia 1826 roku do września 1832 roku

Ferdynand Karol Józef Habsburg-Lotaryński d'Este generał-gubernator Galicji od września 1832 roku do 2 lipca 1846 roku

Ferdynand I (V) "Dobrotliwy" król Galicji i Lodomerii od 2 marca 1835 roku do 2 grudnia 1848 roku oraz wielki książę krakowski od 1846 roku do 2 grudnia 1848 roku

Franz Freiherr Krieg von Hochfelden gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 2 lipca 1846 roku do sierpnia 1847 roku

Franz Seraph Graf Stadion von Warthausen und Thannhausen gubernator Galicji 1 sierpnia 1847 roku do czerwca 1848 roku

Wilhelm Karl Konrad Freiherr von Hammerstein gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od czerwca do lipca 1848 roku

Wenzel Zaleski herbu Dołęga gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 30 lipca 1848 roku do 15 stycznia 1849 roku

Franciszek Józef I król Galicji oraz wielki książę krakowski od 2 grudnia 1848 roku do 21 listopada 1916 roku

Agenor hrabia Gołuchowski "Starszy" herbu Leliwa gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 15 stycznia 1849 roku do 13 grudnia 1859 roku

Joseph Kalchegger Freiherr von Kalchberg gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1859 roku do 1860 roku

Karl Ritter von Mosch gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1860 roku do 1861 roku

Alexander Graf Mensdorff-Pouilly gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1861 roku do 27 października 1864 roku

Franz Xaver Freiherr von Paumgarten gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1864 roku do 19 października 1866 roku

Agenor Romuald Onufry hrabia Gołuchowski "Starszy" herbu Leliwa gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 20 października 1866 roku do 7 października 1867 roku

Ludwik von Choborski Freiherr Possinger gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1867 roku do 1871 roku

Agenor Romuald Onufry hrabia Gołuchowski "Starszy" herbu Leliwa gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 20 lipca 1871 roku do 3 sierpnia 1875 roku

Alfred Józef hrabia Potocki herbu Pilawa gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 24 listopada 1875 roku do 10 sierpnia 1883 roku

Filip Krzysztof Zaleski herby Dołęga gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 10 sierpnia 1883 roku do września 1888 roku

Kazimierz hrabia Badeni herbu Bończa zastępca gubernatora generalnego w latach 1878-1888, gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od października 1888 roku do września 1895 roku

Eustachy Stanisław książę Sanguszko herbu Pogoń Litewska odm. gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 25 września 1895 roku do marca 1898 roku

Leon Biliński [Pniński] Mielesiewicz Wołczak herbu Sas gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 31 marca 1898 roku do czerwca 1903 roku

Andrzej Kazimierz hrabia Potocki herbu Pilawa gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 8 czerwca 1903 roku do 12 kwietnia 1908 roku

Michał Bobrzyński gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 28 kwietnia 1908 roku do 14 maja 1913 roku

Witold Korytowski herbu Mora gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 14 maja 1913 roku do 20 sierpnia 1920 roku

Hermann von Colard gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od sierpnia 1915 roku do 8 kwietnia 1916 roku

Erich Freiherr von Diller gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1 maja 1916 roku do 1 kwietnia 1917 roku

Karol I król Galicji i wielki książę krakowski od 30 grudnia 1916 roku do 11 listopada 1918 roku

Karl Georg Reichsgraf Huyn gubernator generalny Królestwa Galicji i Lodomerii od 1917 roku do 1 listopada 1918 roku

Wołodymyr Decykewycz generalny gubernator Galicji od 1 do 11 listopada 1918 roku

Rosyjska okupacja Galicji od 3 września 1914 roku do 26 lipca 1917 roku

Georgyj Aleksandrowicz Bobrinsky rosyjski generalny gubernator Galicji od września 1914 roku do 1915 roku

Fiodor Fiodorowicz Trepow rosyjski generalny gubernator Galicji od 4 października 1916 roku do 31 marca 1917 roku (praktycznie do 26 lipca 1919 roku)

Rada Regencyjna od 12 września 1917 roku do 7 października 1918 roku

Witold Leon Czartoryski komisarz Galicji od 1917 roku do 1918 roku

SPIS HOME