dynastia Vimara-Peres

Vimara Pérez hrabia Portugalii od 868 roku do 873 roku

Lucidio hrabia Portugalii od 873 roku do 900 roku

Diogo hrabia Portugalii od 900 roku do 924 roku

Mendo I hrabia Portugalii od 924 roku do 950 roku

Gonçalo I Menédez hrabia Portugalii od 950 roku do 999 roku

Mendo II Gonçalves hrabia Portugalii od 999 roku do 1008 roku

Alvito hrabia Portugalii od 1008 roku do 1015 roku

Nuno I hrabia Portugalii od 1017 roku do 1028 roku

Mendo III Nuńez hrabia Portugalii od 1028 roku do 1050 roku

Nuno II Menédez hrabia Portugalii od 1050 roku do 1071 roku

hrabiowie Portugalii

Sisnando Davidiz hrabia Portugalii od lipca 1064 roku do 1092 roku

Martim Moniz hrabia Portugalii od 1092 roku do 25 lutego 1094 roku

Raimundo hrabia Portugalii od 1093 roku do grudnia 1107 roku

dynastia Burgundzka

Henry of Burgundyhrabia Portugalii od 1093 roku do 1 listopada 1112 roku

Teresa hrabina Portugalii od 1 listopada 1112 roku do 24 czerwca 1128

Fernando Pérez hrabia de Trava (d. af.1154), pretendent do Portugalii od 1121 roku do 1122 roku

Afonso I Henriques hrabia Portugalii od 24 czerwca 1128 roku do 27 lipca 1139 roku, I król Portugalii od 27 lipca 1139 roku do 6 grudnia 1185 roku

Sancho I król Portugalii od 6 grudnia 1185 roku do 27 marca 1211 roku

Afonso II, król Portugalii od 27 marca 1211 roku do 25 marca 1223 roku

Sancho II, król Portugalii od 25 marca 1223 roku do 3 stycznia 1248 roku

Afonso regent Portugalii od 21 września 1245 roku do 3 stycznia 1248 roku

Afonso III król Portugalii od 3 stycznia 1248 roku do 16 lutego 1279 roku

Diniz I król Portugalii od 16 lutego 1279 roku do 7 stycznia 1325 roku

Afonso IV król Portugalii od 7 stycznia 1325 roku do 28 maja 1357 roku

Pedro I król Portugalii od 28 maja 1357 roku do 18 stycznia 1367 roku

Fernando I król Portugalii od 18 stycznia 1367 roku do 22 października 1383 roku

Beatriz królowa Portugalii od 22 października 1383 roku do 6 kwietnia 1385 roku

Leonora Teles de Menezes regentka Portugalii od 22 października 1383 roku do 16 grudnia 1383 roku

Joao Mestre de Avis (b. 1357 - d. 1433) regent Portugalii od 16 grudnia 1383 roku do 6 kwietnia 1385 roku

Juan I king of Castile (b. 1358 - d. 1390) (pretendent Portugalii od listopada 1383 roku do 1385 roku

dynastia Aviz

Joao I król Portugalii od 6 kwietnia 1385 roku do 14 sierpnia 1433 roku

Duarte król Portugalii od 14 sierpnia 1433 roku do 9 września 1438 roku

Afonso V król Portugalii od 9 września 1438 roku do 28 sierpnia 1481 roku

Leonor de Aragao (b. c.1402 - d. 1445) regent Portugalii od 9 września 1438 roku do 1440 roku

Pedro, conde de Coimbra (b. 1392 - d. 1449) regent Portugalii od 1440 roku do 1448 roku

Joao II król Portugalii od 28 sierpnia 1481 roku do 25 października 1495 roku

Manoel I król Portugalii od 25 października 1495 roku do 13 grudnia 1521 roku

Joao III król Portugalii od 13 grudnia 1521 roku do 11 czerwca 1557 roku

Sebastiao król Portugalii od 11 czerwca 1557 roku do 4 sierpnia 1578 roku

Catarina de Áustria regentka Portugalii od 11 czerwca 1557 roku do grudnia 1562 roku

Henrique Cardeal regent Portugalii od grudnia 1562 roku do stycznia 1568 roku

Rada Gubernatorów w 1578 roku (po śmierci króla Sebastiana)

- Jorge de Almeida arcebispo (b. 1531 - d. 1585)

- Francisco de Sá de Meneses (b. c.1510 - d. c.1583)

- Joao de Mascarenhas

- Pedro de Alcaçova Carneiro

Henrique I król Portugalii od 27 sierpnia 1578 roku do 31 stycznia 1580 roku

Rada Gubernatorów od 31 stycznia 1580 roku do 18 lipca 1580 roku

- Jorge de Almeida arcebispo

- Francisco de Sá de Meneses

- Joao de Mascarenhas

- Joao Telo de Meneses

- Diogo Lopes de Sousa

António I król Portugalii od 24 lipca do 25 sierpnia 1580 roku

dynastia Habsburgów

Filipe I król Portugalii od 18 lipca 1580 roku do 13 września 1598 roku

Filipe II król Portugalii od 13 września 1598 roku do 31 marca 1621 roku

Filip III król Portugalii od 31 marca 1621 roku do 1 grudnia 1640 roku

Joao Manoel, Archbishop of Lisbon (+Lisbon 1633) wicekról Portugalii

Jan Kazimierz Waza wicekról Portugalii w 1638 roku

Rada Regencyjna (królewscy gubernatorzy) od 1 grudnia do 1 grudnia 1640 roku

- Rodrigo da Cunha arcebispo (b. 1577 - d. 1643)

- Sebastiao de Matos de Noronha arcebispo de Braganza (b. 1586 - d. 1641)

- Lourenço de Lima Brito e Nogueira visconde de Vila Nova de Cerveira

dynastia Braganca

Joao IV król Portugalii od 1 grudnia 1640 roku do 6 listopada 1656 roku

Afonso VI król Portugalii od 6 listopada 1656 roku do 12 września 1683 roku

Luísa Francisca de Gusmao regentka Portugalii od 6 listopada 1656 roku do 23 czerwca 1662 roku

Luís de Vasconcellos e Sousa conde de Castelo Melhor (b. 1636 - d. 1720), regent (de facto) od 1662 roku do 1667 roku

Pedro, duque de Bragança (b. 1648 - d. 1706) regent Portugalii od 23 listopada 1667 roku do 12 września 1683 roku

Pedro II król Portugalii od 12 września 1683 roku do 6 listopada 1706 roku

Catarina Henriqueta de Bragança regentka Portugalii od lipca 1705 roku do 31 grudnia 1705 roku

Joao V król Portugalii od 9 grudnia 1706 roku do 31 lipca 1750 roku

José I Manoel król Portugalii od 31 lipca 1750 roku do 24 lutego 1777 roku

Maria Ana Vitória de Bourbon regentka Portugalii od 1774 roku do 24 lutego 1777 roku

Pedro III król Portugalii od 24 lutego 1777 roku do 5 marca 1786 roku

Maria I królowa Portugalii od 24 lutego 1777 roku do 20 marca 1816 roku (left Portugal 27 Nov 1807; arrived in Brazil 7 Mar 1808)

Joao de Bragança, regent Portugalii od 15 lipca 1799 roku do 20 marca 1816 roku (regent for incapacitated Maria I od 15 lipca 1799 roku do 20 marca 1816 roku)

Agent Exercising French Authority

Jean-Andoche Junot, duc d'Abrantes (b. 1771 - d. 1813) regent Portugalii od 1 lutego 1808 roku do 30 sierpnia 1808 roku

Rada Gubernatorów Królestwa Portugalii od 27 listopada 1807 roku do 1 lutego 1808 roku

- Pedro de Lencastre da Silveira Castelo Branco Sá e Meneses, marques de Abrantes, conde de Vila Nova de Portimao (b. 1771 - d. 1828)

- Francisco da Cunha Meneses (b. 1747 - d. 1812)

- Francisco Rafael de Castro (b. 1750 - d. 1816)

- Pedro de Melo Breyner (b. 1751 - d. 1830)

- Francisco Xavier de Noronha

Governors of the Kingdom 15 Sep 1808 - Mar 1809

- Francisco Xavier de Noronha

- Francisco da Cunha Meneses

- Francisco de Melo da Cunha de Mendonça e Meneses, marques de Olhao (from 21 Dec 1808) conde de Castro Marim (b. 1761 - d. 1821)

- Joao Francisco de Sousa Lencastre e Noronha, marques das Minas, conde do Prado (to 20 Sep 1808) (b. 17.. - d. 1808)

- António de Sao Jose de Castro, bispo do Porto (b. 1745 - d. 1814)

Joăo VI król Portugalii od 20 marca 1816 roku do 10 marca 1826 roku (ruling from Brazil to 3 Jun 1821; 13 May 1825, resigns rights to Brazilian throne)

William Carr Beresford, (from 1813) duque de Elvas, (and from 1814) barao Beresford de Albuera y Cappoquín (b. 1768 - d. 1854) regent Portugalii od marca 1809 roku do 15 września 1820 roku

Domingos António de Sousa Coutinho, conde do Funchal (b. 1765 - d. 1833) regent Portugalii od 26 lutego 1821 roku do 4 lipca 1821 roku (acting 1819 - 15 Sep 1820)

Isabel Maria (przewodnicząca Rady Regencyjnej od 6 marca 1826 roku do 26 lutego 1828 roku

Pedro IV "o Libertador" (regent for Maria II od 3 marca do 3 lipca 1828 roku i od 15 marca 1830 roku do 20 września 1834 roku) król Portugalii od 10 marca 1826 roku do 3 marca 1828 roku

Maria II da Glória królowa Portugalii od 3 marca 1828 roku do 11 lipca 1828 roku

Chairmen of the Revolutionary Junta (in Porto)

António Hipólito da Costa, visconde de Alhos Vedros (in rebellion) 20 May 1828 - 2 Jul 1828 (b. 1756 - d. 1839)

Miguel I "o Rei Absoluto" (regent Portugalii za panowania Pedro IV od 26 lutego 1828 roku do 3 marca 1828 roku i za panowania Maria II od 3 do 11 lipca 1828 roku) król Portugalii od 11 lipca 1828 roku do 26 maja 1834 roku

Maria II da Glória (beginning in rebellion in the Azores and parts of Portugal 15 Mar 1830) królowa Portugalii od 26 maja 1834 roku do 15 listopada 1853 roku

Pedro IV król Portugalii od 15 listopada 1853 roku do 11 listopada 1861 roku

dynastia Braganca-Coburg (Koburgowie)

Fernando II Wettin król Portugalii od 19 grudnia 1853 roku do 16 września 1855 roku, tytularny król, regent za panowania Pedra V)

Pedro V król Portugalii od 15 listopada 1853 roku do 11 listopada 1861 roku

Luiz I król Portugalii od 11 listopada 1861 roku do 19 października 1889 roku

Carlos I król Portugalii od 19 października 1889 roku do 1 lutego 1908 roku

Manoel II król Portugalii od 1 lutego 1908 roku do 5 października 1910 roku

HOME