Antonio Pimentel y Toledo (urodzony w Valladolid około 1590 roku, zmarł na Sycylii 28 marca 1627 roku) herb

Syn Enriqua [Bernardino II Pimentel Enríquez], I hrabiego de Villada, III. markiza de Távara, seniora de Villafáfila i Juany de Toledo y Colonna, córki García Álvarez de Toledo, IV markiza de Villafranca del Bierzo, I księcia de Fernandina, i księcia di Montalbano, wicekróla Sycylii, kapitana generalnego Katalonii.

IV markiz de Távora od 1600 roku do 1627 roku, II hrabia de Villada. Kamerdyner królewski. Wicekról Walencji od 1618 roku do 1622 roku, wicekról Sycylii od 1626 roku do 1627 roku.

W 1600 roku poślubił Isabel de Moscoso (urodzona około 1590 roku, zmarła 15 września 1636 roku), córkę Lope de Osorio Moscoso, seniora de Moscoso, hrabiego de Altamira i Granda Kasyilii i Leonor de Sandoval y Rojas, córki Francisca de Sandoval y Rojas, I ksiecia de Lerma.

Hiszpański szlachcic. Urodzony w Valladolid w Hiszpanii. Doradca króla Filipa III Hiszpańskiego. Dowódca Sierra Belvís i Kawaler Orderu Alcántara.

Z małżeństwa z Isabel de Moscoso urodziło się sześcioro dzieci. Jego dziedzicem został jego syn i Enrique Enríquez Osorio Pimentel, który odziedziczył tytuł markiza z Távara i został mianowany wicekrólem Sycylii po śmierci ojca.


Żródła:

Antonio Pimentel w "Wikipedii" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Antonio Pimentel tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


genealogia markizów de TÁVARA tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk