POCZET WŁADCÓW SYCYLII

Hauteville 1059-1194

Robert Giuskard de Hauteville hrabia Sycylii od 1059 roku do 17 lipca 1085 roku

Sichelgrite (Sigelgaita) di Salerno regentka Sycylii od 17 lipca 1085 roku do 1088 roku

Roger I de Hauteville hrabia Sycylii od 1085 roku do 22 czerwca 1101 roku

Adelajda de Savone regentka Sycylii od 22 czerwca 1101 roku do po 12 czerwca 1112 roku

Robert Robertyng-Capet-Bourgogna regent Sycylii od 22 czedrwca 1101 roku do po 12 czerwca 1112 roku

Szymon de Hauteville hrabia Sycylii od 22 czerwca 1101 roku do 28 listopada 1105 roku

KRÓLESTWO SYCYLII 1130-1816

Roger II de Hauteville hrabia Sycylii od 28 listopada 1105 roku do 1130 roku, król Sycylii od 14 lutego 1130 roku do 26 lutego 1154 roku

Wilhelm I "Zły" de Hauteville król Sycylii od 26 lutego 1154 roku do 7 maja 1166 roku

Małgorzata Íńigo regentka Sycylii od 7 maja 1166 roku do 1171 roku

Wilhelm II "Dobry" de Hauteville król Sycylii od 7 maja 1166 roku do 18 listopada 1189 roku

Tankred de Hauteville król Sycylii od 18 listopada 1189 rokiem do 20 lutego 1194 roku

Roger III de Hauteville koregent Sycylii od 1192 roku do 24 grudnia 1193 roku

Wilhelm III "Ślepy" de Hauteville król Sycylii 20 lutego do 20 listopada 1194 roku

Sybilla di Medania (di Acerra) regentka Sycylii od 20 lutego do 20 listopada 1194 roku

Hohenstaufenowie 1194-1266

Henryk Hohenstaufen król Sycylii od 1194 roku do 28 września 1197 roku

Konstancja I Hauteville królowa Sycylii od 1194 roku do 27 listopada 1198 roku

Markward z Annweiler regent Sycylii od 27 września 1198 roku do 1202 roku

William of Capparone regent Sycylii od 1202 roku do 1206 roku

Walter of Palearia regent Sycylii od 1206 roku do 1210 roku

Fryderyk I Roger "Cudowny" Hohenstaufen król Sycylii od 28 września 1197 roku do 13 grudnia 1250 roku

Federico Colonna Romano kapitan generalny Sycylii w 1223 roku

Gautier III tytularny król Sycylii od 1201 roku do 14 czerwca 1205 roku

Konstancja d'Aragona regentka Sycylii od 1212 roku do 23 czerwca 1222 roku

Henryk (II) Hohenstaufen król Sycylii od 1212 roku do 12 lutego 1242 roku

Konrad Hohenstaufen król Sycylii od 13 grudnia 1250 roku do 21 maja 1254 roku

interregnum 1254-1258

Konradyn Hohenstaufen król Sycylii od 21 maja 1254 roku do 1258 roku

Manfred Hohenstaufen regent Sycylii od 21 maja 1254 roku, król Sycylii od 1258 roku (koronowany 10 sierpnia 1258 roku) do 26 lutego 1266 roku

Edmund "of Woodstock, Crouchback" Plantagenet (Gâtinais-Anjou) of Lancaster król Sycylii od październiku 1255 roku do 18 grudnia 1258 roku, tytularny król Sycylii od 1263 roku do 5 czerwca 1296 roku

Konstancja II Hohenstaufen królowa Sycylii od 26 lutego 1266 roku do 9 kwietnia 1302 roku

Andegawenowie 1266-1282

Karol I d'Anjou król Sycylii od 31 stycznia 1266 roku do 30 marca 1282 roku

Barcelońska dynastia z Urgel-Cerdagne (Cerdana)

Piotr I Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 1282 roku do 11 listopada 1285 roku

Jakub Cerdagne (Cerdana) namiestnik Sycylii od 1282 roku do 1285 roku

Alfons Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 11 listopada 1285 roku do 18 lipca 1291 roku

Fryderyk Cerdagne (Cerdana) regent Sycylii od 1291 roku do 11 grudnia 1295 roku

Jakub I Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 18 lipca 1291 roku do 1296 roku

Fryderyk II Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 11 grudnia 1295 roku do 25 lipca 1337 roku

Piotr II Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 25 czerwca 1337 roku do 15 sierpnia 1342 roku

Joanna I Robertyng-Capet-d'Anjou tytularna królowa Sycylii od 1342 roku do 1372 roku

Ludwik I Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 15 sierpnia 1342 roku do 16 października 1355 roku

Ludwik II Robertyng-Capet-d'Anjou-di Tarent Lord-Protektor Sycylii od 1 maja do 20 czerwca 1347 roku, wicekról generalny Sycylii od 20 czerwca 1347 roku do kwietnia 1349 roku, tytualrny król Sycylii od 17 maja 1352 roku do 25 maja 1362 roku

Jan Cerdagne (Cerdana) regent Sycylii od 1342 roku do 1348 roku

Elżbieta von Kärnten regentka Sycylii od 15 sierpnia 1342 roku do 1347 roku

Konstancja Cerdagne (Cerdana) regentka Sycylii od 1347 roku do około 23 października 1355 roku

Eufemia Cerdagne (Cerdana) regentka Sycylii od 1355 roku do 1357 roku

Fryderyk III Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 16 października 1355 roku do 27 stycznia 1377 roku

Piotr III Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 27 stycznia 1377 roku do 5/6 stycznia 1387 roku

Karol III "Mały" Robertyng-Capet-d'Anjou-di Durazzo król Sycylii od 2 czerwca 1381 roku do 24 lutego 1386 roku

Maria I Cerdagne (Cerdana) królowa Sycylii od 27 stycznia 1377 roku do 25 maja 1401 roku

Marcin Cerdagne (Cerdana) wicekról Sycylii od 1377 roku do 1380 roku

Manfred III Chiaramonte wicekról Sycylii od 1377 roku do 1391 roku

Ludwik I d' Anjou tytularny król Sycylii od 12 lub 22 maja 1382 roku do 22 września 1384 roku

Ludwik II d' Anjou tytularny król Sycylii od 22 września 1384 roku do 29 kwietnia 1417 roku

Władysław I Robertyng-Capet-d'Anjou "Wielkoduszny" tytularny krol Sycylii od 24 lutego 1386 roku do 6 sierpnia 1414 roku

Marcin I Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 1392 roku (fatycznie od 25 maja 1401 roku) do 25 lipca 1409 roku

Guglielmo Raimondo III "Zdobywca" de Moncada justiciar Królestwa Sycylii od 21 maja 1392 roku do 1398 roku

Maria López de Luna regentka Sycylii od 1395 roku do 1397 roku i od 1398 roku do 1399 roku

John (Jaime) de Ayerbe wicekról generalny Królestwa Sycylii od 1398 roku

Marcin II Cerdagne (Cerdana) król Sycylii od 25 lipca 1409 roku do 31 maja 1410 roku

wicekrólowa Sycylii od 1409 roku do 1415 roku

Jolanta Aragońska tytularna królowa Sycylii 1400 roku do 17 listopada 1443 roku

interregnum 1410-1412

Trastámara 1412-1516

Ferdynand I "Sprawiedliwy" król Sycylii od 24 czerwca 1412 roku do 2 kwietnia 1416 roku

Joanna II Robertyng-Capet-d'Anjou tytularna królowa Sycylii d 6 sierpnia 1414 roku do 2 lutego 1435 roku

wicekról Sycylii od 1415 roku do 1416 roku

Alfons Trastámara-d'Aragona król Sycylii od 2 kwietnia 1416 roku do 27 czerwca 1458 roku

wicekrólowie Sycylii 1416-1458

Ludwik III d' Anjou tytularny król Sycylii od 29 kwietnia 1417 roku do 12 listopada 1434 roku

Izabelę z Châtenois regentka Sycylii od 1435 roku do 1438 roku

René "Dobry" d' Anjou tytularny król Sycylii od 2 czerwca 1442 roku 10 lipca 1480 roku

Jan II Trastámara-d'Aragona król Sycylii od 27 czerwca 1458 roku do 20 stycznia 1479 roku

wicekrólowie Sycylii 1458-1479

Jan II d'Anjou tytularny król Sycylii od 28 lutego 1453 roku do 13 grudnia 1470 roku

Mikołaj I d'Anjou tytularny król Sycylii od 1470 roku do 27 lipca 1473 roku

Karol IV d' Anjou tytularny króla Sycylii od 10 lipca 1480 roku do 11 listopada 1481 roku

Jolanta d'Anjou tytularna królowa Sycylii od 11 listopada 1481 roku do 23 lutego 1483 roku

René II Baudemont-Vaudémont tytularny król Sycylii od 23 lutego 1483 roku do 10 grudnia 1508 roku

Ferdynand II Trastámara-d'Aragona król Sycylii od 20 stycznia 1479 roku do 23 stycznia 1516 roku

wicekrólowie Sycylii 1479-1516

Joanna I Trastámara-d'Aragona "Szalona, Obłąkana" królowa Sycylii od 23 stycznia 1516 roku do 11 kwietnia 1555 roku

Walezjusze

Karol d'Valois Francuski tytularny król Sycylii od 13 marca 1494 roku do 7 kwietnia 1498 roku

Ludwik I d' Valois-Orléans Francuski tytularny król Sycylii od 2 sierpnia 1501 roku do 14 maja 1503 roku

Habsburgowie 1516-1700

Karol II Habsburg król Sycylii od 23 stycznia 1516 roku do 16 stycznia 1556 roku

wicekrólowie Sycylii 1516-1555

Filip I Habsburg król Sycylii od 16 stycznia 1556 roku do 13 września 1598 roku

wicekrólowie Sycylii 1555-1598

Filip II Habsburg król Sycylii od 13 września 1598 roku do 31 marca 1621 roku

wicekrólowie Sycylii 1598-1621

Filip III Habsburg król Sycylii od 31 marca 1621 roku do 17 września 1665 roku

wicekrólowie Sycylii 1621-1665

Karol III Habsburg król Sycylii od 17 września 1665 roku do 1 listopada 1700 roku

wicekrólowie Sycylii 1665-1700

Burbonowie 1700-1713

Filip IV Bourbon król Sycylii od 16 listopada 1700 roku do 22 września 1713 roku

wicekrólowie Sycylii 1700-1713

Dynstia Sabaudzka 1713 - 1720

Wiktor Amadeusz Sabaudzki król Sycylii od (proklamowany 13 kwietnia 1711 roku) 24 grudnia 1713 roku (objął tron) do 24 sierpnia 1720 roku (zrezygnował z tronu)

wicekrólowie Sycylii 1713-1718

Komendanci Regionów 1718-1719

wicekrólowie Sycylii 1719-1720

Habsburgowie 1720-1734

Karol IV Habsburg krol Sycylii od 17 lutego 1720 roku do 2 czerwca 1734 roku

wicekrólowie Sycylii 1720-1734

Burbonowie 1734-1825

Karol V Bourbon król Sycylii od 15 maja 1734 roku do sierpnia 1759 roku

wicekrólowie Sycylii 1734-1759

Ferdynand III Bourbon król Sycylii od 10 sierpnia 1759 roku do 23 stycznia 1799 roku i od 23 czerwca 1799 roku do 1806 roku oraz od 1815 roku do 8 grudnia 1816 roku

Maria Karolina Habsburg-Baudemont-Vaudemont-Lotaryńska de facto królowa Sycylii od 13 czerwca 1799 roku do 1812 roku

wicekrólowie Sycylii 1759-1816

Ferdynand I I król Obojga Sycylii od 8 grudnia 1816 roku do 4 stycznia 1825 roku

SPIS HOME