Odon (Eudes) Mérovingienne-Guilhemide-Raimondine-Fredelon-de Rouergue de Limoges (urodzony w 832 roku, zmarł po 16 czerwca 918 roku) herb

Syn Raymonda I Mérovingienne-Guilhemide-Raimondine-Fredelon-de Rouergue wicehrabiego de Limoges, hrabiego Tuluzy, hrabiego de Quercy i Berthe de Reims, córki Rémy IV Rémigius, hrabiego de Reims i de Roucy.

Hrabia Tuluzy od 886 roku do po 16 czerwca 918 roku, markiz de Gothie od 918 roku do po 16 czerwca 918 roku, senior de Kersey od 872 roku do 898 roku, hrabia de Rouergue od 877 roku do po 16 czerwca 918 roku.

Poślubił około 860 roku Gracinda Trencavel d'Albi (urodzona około 840 roku, zmarła ?), córkę Ermengauda, hrabiego d'Albi lub Athona II Trencavel, wicehrabiego d'Albi, seniora de Ambialet i Diafronissy.

Genealog Szabolcs z Vajay zaproponował, w artykule opublikowanym w 1980 roku, że Gracinde Trencavel d'Albi, nie była żoną a jedynie córką Odona i zarazem żoną Wilfreda II Borrell Bellonides (urodzony około 880 roku, zmarł 26 kwietnia 911 roku), hrabiego Barcelony, syna Wilfreda I "Włochatego, Puszystego" Bellonides, hrabiego Barcelony, siostry Gunildy Bellonides de Barcelona, żony Raymonda II, hrabiego Tuluzy.


Żródła:

Eudes de Toulouse w "WikipediA" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


ODON w "MedLands" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


ODON w "MedLands" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Odo van Toulouse w "WikipediA" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Eudes w "Geneall" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk