Raymond I Mérovingienne-Guilhemide-Raimondine-Fredelon-de Rouergue (urodzony w 815 lub 820 roku, zmarł około 17 kwietnia 862 lub 865 roku) herb

Syn Foucauda (Fulgauda) Mérovingienne-Guilhemide-Raimondine-Fredelon, hrabiego de Rouergue i Sénégondy de Rouergue, córki Frédelona de Rouergue i Berthy (Aude von Autun), córki Aka Makhir ben Habibai David.

Hrabia de Rouergue i de Quercy od 849 roku do około 17 kwietnia 862 lub 865 roku i wicehrabia de Limousin, hrabia Tuluzy od 852 roku do około 17 kwietnia 862 lub 865 roku.

Poślubił około 814 roku Berthe de Rémigius de Reims (urodzona w 814 roku, zmarła w 887 roku), córki Rémy IV Rémigius, hrabiego de Reims i de Roucy i Arsendy de Ponthieu, córki Angilberta, seniora de Ponthieu.

Raymond dla upamiętnienia swoich rodziców wybudował opactwo Vabres i w karcie opactwa z dnia 3 maja 862 roku, dokonano wpisu upamiętniające to wydarzenie. W 849 roku został mianowany hrabią de Rouergue i de Quercy oraz Limousin przez króla Francji Karola II "Łysego", w uznaniu za jego pomoc w walce z Peppinem II, król Włoch. W rzeczywistości, wraz ze swoim bratem Frédolonem, który otrzymał za swoje zasługi hrabstwo Tuluzy, Rouergue, Carcassonne i Razes, kontynuowali politykę swojego ojca, który od 845 roku wspierał Karola "Łysego" w walce przeciwko Pepina II, który mianował się królem Akwitanii. W 852 roku Frédolon umiera, nie pozostawiając męskiego spadkobiercy, po śmierci którego Raimond dzięki wsparciu Karola "Łysego", dostąpia wszystkich splendorów po zmarłym bracie. Król potrzebuje silnego wsparcia w Akwitanii.

W 863 roku, jego ojciec, został obalony przez Humfrida, hrabiego Barcelony. W 865 roku, umiera ojciec i w tym też czasie ucieka Humfrid.

W związku z Bertą de Rémigius miał sześcioro dzieci.


Żródła:

Raymond Ier de Toulouse-Rouergue w "WikipediA" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


RAYMOND w "MedLands" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


RAYMOND w "MedLands" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk


Raymond I de Limoges w "Geneall" tłumaczenie: Bogdan Pietrzyk